New post about gardening #8

Co je to rizikové kácení stromů či arboristika? Rizikové kácení (arboristika) je postupné kácení vzrostlých stromů které rostou v okolí domů, areálů a dalších objektů, kde hrozí poškození majetku nebo osob. Také jde o likvidaci či ořez stromů při kalamitách (vítr, námraza, nadměrné sněžení) a odstraňování škod po škodných událostech.

Rizikové kácení či ořezy stromů jsou velmi nebezpečné stromolezecké práce a neměl by je provádět amatér, který neprošel odborným výcvikem. Již mnohokrát došlo k fatálním úrazům i u profesionálů, kteří káceli dříve, než přemýšleli. Sami se můžete přesvědčit na YouTube, kde najdete mnoho videí profesionálů i amatéru, kteří u kácení stromů selhali. Proto u nás Rizikové kácení a prořezy stromů provádí pouze proškolení profesionálové, kteří mají sjednanou pojistku do výše 50 000 000,- na případné způsobené škody neopatrným jednáním.

U kácení takovýchto stromů je potřeba povolení k pokácení stromů, které vydává příslušný úřad po posouzení rizikovosti a kvality stromu. Pokud má strom ve výšce 130 cm od země menší obvod než 80 cm, povolení nebude potřeba. Také není potřeba pro pokácení ovocných stromů. Kácení stromu by pak mělo proběhnout v období vegetačního klidu, který je od 1. Listopadu do 31. Března.

Share this post:
Nepromeškejte naše noviky, tipy a triky pro krásnou zahradu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a již vám neunikne žádná novinka z našeho světa!