Návrh a realizace zahrady na klíč je cesta k vysněné zahradě

Proč si nechat vytvořit návrh a realizaci zahrady na klíč?

Návrh a realizace zahrady na klíč je tu pro všechny, kteří si nevědí rady se svou zahradou. Ať už budujete zahradu úplně od začátku nebo chcete změnit tu stávající, je vhodné nechat si poradit od odborníka, který spojí vaše představy s možnostmi pozemku. Výsledkem pak bude zahrada, která vám bude dobře sloužit.

Zkušená firma je na návrh a realizaci zahrady ideální volbou

Pokud se rozmýšlíte, zda se pustit do nové zahrady sami, vězte, že na návrh a realizaci zahrady je firma nejlepší volbou. Má totiž k dispozici všechny potřebné profese, stroje i dodavatele. Realizace nové zahrady svépomocí je časově náročná a můžete se při ní dopustit chyb, kterých jsou si zkušení lidé vědomi a vyvarují se jich. Ve výsledku může být návrh a realizace zahrady na klíč dokonce levnější než nekončící práce a nutné opravy a změny.

Jak probíhá návrh a realizace zahrady na klíč?

Celý návrh a realizace zahrady na klíč je souhrnem mnoha činností, jejichž výsledkem je vaše vysněná zahrada. Proces zahrnuje činnosti, jako je vytvoření úvodní studie, vypracování projektové dokumentace, následně už samotné práce na zahradě v podobě terénních úprav a osázení rostlin.

  1. Prvním krokem je návštěva u vás a zhodnocení stavu zahrady.
  2. Následuje konzultace vašich představ a domluva o budoucí podobě zahrady.
  3. Dochází k vypracování projektové dokumentace a rozpočtu.
  4. Dalším krokem už je realizace zahrady.
  5. Hotovou zahradu si převezmete a dostanete potřebné informace k její údržbě.
  6. Můžeme dále spolupracovat v rámci péče o zahradu.

V jaké podobě se tvoří projekty zahrad?

Projekty zahrad se vytvářejí v různých programech. Některé z nich si můžete sami vyzkoušet, další už jsou určené do rukou odborníků. Vznikají tak různé výstupy, které vám více či méně dokonale ukážou budoucí podobu vaší zahrady.

Do detailu vše zobrazí 3D návrhy zahrad

Moderní doba přináší vymoženosti, kterými jsou 3D návrhy zahrad. Díky nim si nemusíte o své představě jen povídat a složitě se posléze orientovat v technických výkresech či hrubých náčrtech. Realistický návrh vám nabídne přesnou představu o tom, jak bude vaše zahrada vypadat, a to jak v podobě fotografií, tak v podobě videí.

TIP: 3D návrhy zahrad často zobrazují nejen stav ihned po realizaci, ale také ukazují pozemek v různých ročních obdobích i časových horizontech, například za 5 či 10 let.

K zahradě na klíč dostanete i PDF

V rámci projektu a vizualizace můžete od projektanta dostat k projektu zahrady na klíč i PDF soubory, které budou obsahovat všechny důležité informace – tedy nákresy, půdorysy i vizualizaci. Budete tak mít po ruce vše potřebné pohodlně v digitální podobě.

Zkusit můžete konfigurátor zahrady

Samozřejmě můžete využít i volně dostupné softwarové programy, konfigurátory zahrady, ve kterých si sami můžete svou novou zahradu navrhnout. Je to sice příjemné, můžete si vyzkoušet různé možnosti, ale bude vám i v takovém případě stále chybět zkušenost odborníka ohledně umístění zón, výběru rostlin i potřebných zásahů.

Cena návrhu a realizace zahrady na klíč není vysoká

I když se vám na první pohled může zdát, že cena návrhu a realizace zahrady na klíč je až nepřiměřeně vysoká, po prozkoumání všech činností, které s tím souvisí, zřejmě změníte názor. Zkušenosti a také vybavení, které má odborná firma, za tyto peníze stojí, nemluvě o časové úspoře.

TIP: Cena realizace zahrady je obvykle určena za m2, návrh se potom oceňuje podle náročnosti projektu.

Jaká je cena za návrh zahrady?

Pokud byste se rozhodli jen pro částečnou spolupráci, bude vás jistě zajímat cena za návrh zahrady. Ta se obvykle odvíjí od velikosti a členitosti zahrady, náročnosti potřebných řešení a také hloubky, do jaké chcete návrh zpracovat.

Kompletní cena zahrady na klíč

A nakonec je tu kompletní cena zahrady na klíč, která v sobě spojuje obě činnosti výše uvedené, tedy vytvoření návrhu i samotnou realizaci. Je daná zmíněnou náročností při tvorbě návrhu, množstvím a náročností prováděných prací, zvolenými rostlinami atd.

Ceník a následná úprava zahrady

Po domluvě může v našich rukách zůstat i péče o zahradu po její realizaci. Ceník úprav zahrady je závislý na činnostech, které chcete svěřit odborníkům. Nabízíme sečení trávy pravidelné i nepravidelné i další péči o trávník, stříhání živých plotů a keřů, prořez stromů atd. Vše bude provedeno profesionálně, a vy tak nebudete mít s údržbou starosti. Pošlete nám svou poptávku.

Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.

Sdílet tento příspěvek:
Nepromeškejte naše noviky, tipy a triky pro krásnou zahradu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a již vám neunikne žádná novinka z našeho světa!