Rizikové kácení stromů Ostrava a okolí

Kácení a rizikové kácení stromů

Nečekejte než vám rizikový strom spadne na dům

Co si představit pod pojmem rizikové kácení stromů? Jde o postupné kácení vzrostlých stromů, které ohrožují své okolí, nebo i stromů zdravých, které nelze pokácet ze země kvůli riziku poškození majetku nebo osob. Patří sem i likvidace či ořez stromů po kalamitách a odstraňování poškozených dřevin po škodných událostech.

Rizikové kácení stromů se řadí mezi nebezpečné stromolezecké práce prováděné výškách, které by rozhodně neměl provádět amatér. Fatální úrazy a škody způsobené neodborným kácením nejsou ničím výjimečným a často se nevyhýbají ani profesionálům. Rizikové kácení i prořezy stromů tak u nás provádí pouze proškolení profesionálové, kteří jsou pojištění do výše 50 000 000,- na škody způsobené neopatrným jednáním.

Před samotným kácením je třeba vyřídit žádost o kácení stromů na příslušném úřadu, který posuzuje rizikovost a kvalitu stromu. Kácení stromů bez povolení je možné u dřevin, které mají ve výšce 130 cm od země obvod kmene menší než 80 cm, stejně tak není třeba povolení při kácení ovocných stromů. Odstranění stromu je pak vhodné provést v době vegetačního klidu, který je od 1. listopadu do 31. března. Ve výjimečných případech je ovšem možné stromy kácet i mimo toto období.

Po pokácení stromu můžete využít i dalších našich služeb – nabízíme kompletní likvidaci větví štěpkovačem, který si poradí s větvemi až do průměru 25 cm. Zbylý pařez, který obvykle překáží při sekání i dalších činnostech na zahradě, odstraníme vyfrézováním. Frézování pařezu se provádí pařezovou frézou, která se snadno dostane i do zdánlivě nedostupných míst. Neváhejte proto u nás tyto služby poptat.

P.S. Naši stromolezci pojistku naštěstí nikdy nemuseli využít!

Nepromeškejte naše noviky, tipy a triky pro krásnou zahradu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a již vám neunikne žádná novinka z našeho světa!