Prořez ovocných stromů

Prořez ovocných stromů

Předejeďte problémům s úrodou díky našim prořezům

Plodí vaše ovocné stromy málo nebo mají malé plody? Pak potřebují odborný prořez! Svěřte je do rukou našich odborníků, kteří jim budou věnovat maximální péči, a vaše stromy budou opět plné kvalitních plodů.

Prořez ovocných stromů provádíme ale i v dalších případech – jestliže se větve v době plození lámou, neváhejte se na nás obrátit. Předejdete tak velkému poškození stromu. Odstraníme také tzv. vlky – neplodné větve, které pro strom nemají přidanou hodnotu a pouze ho oslabují. Během řezu ovocných stromů a keřů zhodnotíme jejich zdravotní stav a doporučíme vhodné ošetření, případně i pokácení a náhradní výsadbu.

Je třeba vybrat také správné období, kdy řezat ovocné stromy. Vhodná doba se určuje podle druhu ovocného stromu a zpravidla se provádí dvakrát do roka, a to v zimě či předjaří, poté v létě před nebo po sklizni. Zimním/jarním řezem podpoříme růst výhonů, vytvarujeme či zmladíme stromy, letním se zbavíme výhonů a zbytečně dlouhých větví. Správná doba prořezávaní stromů i jeho provedení je stěžejní pro bohatou úrodu.

Cena prořezu ovocných stromů prováděná našimi profesionály se pohybuje od 450,- bez DPH / 1 hod. Závisí na počtu ošetřovaných stromů, jejich konkrétním stavu a velikosti. Obraťte se na nás s poptávkou, rádi vám vytvoříme cenovou nabídku na míru.