Rizikové kácení stromů Ostrava a okolí

Kácení a rizikové kácení stromů

Nečekejte než vám rizikový strom spadne na dům

Co si představit pod pojmem rizikové kácení stromů? Jde o postupné kácení vzrostlých stromů, které ohrožují své okolí, nebo i stromů zdravých, které nelze pokácet ze země kvůli riziku poškození majetku nebo osob. Patří sem i likvidace či ořez stromů po kalamitách a odstraňování poškozených dřevin po škodných událostech.

Rizikové kácení stromů se řadí mezi nebezpečné stromolezecké práce prováděné výškách, které by rozhodně neměl provádět amatér. Fatální úrazy a škody způsobené neodborným kácením nejsou ničím výjimečným a často se nevyhýbají ani profesionálům. Rizikové kácení i prořezy stromů tak u nás provádí pouze proškolení profesionálové, kteří jsou pojištění do výše 50 000 000,- na škody způsobené neopatrným jednáním.

Před samotným kácením je třeba vyřídit žádost o kácení stromů na příslušném úřadu, který posuzuje rizikovost a kvalitu stromu. Kácení stromů bez povolení je možné u dřevin, které mají ve výšce 130 cm od země obvod kmene menší než 80 cm, stejně tak není třeba povolení při kácení ovocných stromů. Odstranění stromu je pak vhodné provést v době vegetačního klidu, který je od 1. listopadu do 31. března. Ve výjimečných případech je ovšem možné stromy kácet i mimo toto období.

Po pokácení stromu můžete využít i dalších našich služeb – nabízíme kompletní likvidaci větví štěpkovačem, který si poradí s větvemi až do průměru 25 cm. Zbylý pařez, který obvykle překáží při sekání i dalších činnostech na zahradě, odstraníme vyfrézováním. Frézování pařezu se provádí pařezovou frézou, která se snadno dostane i do zdánlivě nedostupných míst. Neváhejte proto u nás tyto služby poptat.

Doporučujeme využít náš vzorový formulář pro žádost o pokácení stromu ZDE.

P.S. Naši stromolezci pojistku naštěstí nikdy nemuseli využít!

Potřebuji k pokácení stromu na vlastním pozemku povolení?
Ano, k pokácení stromu na vlastním pozemku potřebujete povolení v případě, že má strom ve výšce 130cm nad zemí vetší obvod než 80cm a nejedná se o ovocný strom. V případě, že je strom v havarijním stavu, lze ho kácet bez povolení, ale je potřeba pokácení zpětně oznámit. Formulář pro podání žádosti naleznete v detailu služby.
Stromy se zpravidla mohou kácet v tzv. vegetačním klidu, který začíná vždy 1.listopadu a končí 31.března. V případě rizikových stromů mohou být uděleny výjimky a pokácení lze provést i mimo vegetační klid. Případně, jedná-li se o strom v havarijním stavu.
Veškerý bioodpad jsme schopni odvézt a zlikvidovat. Pařez, který po pokácení vznikne umíme velice efektivně vyfrézovat. Zajišťujeme tedy komplexní službu rizikového kácení stromů vč. komplexního úklidu a likvidace. Rizikové kácení stromů a kácení stromů provádíme primárně v rámci Moravskoslezského kraje (Frýdek-Místek, Ostrava, Třinec, Český Těšín, Havířov, Karviná, Frenštát pod Radhoštěm, Opava, Rožnov pod Radhoštěm, Nový Jičín, Kopřivnice a další). V případě zakázek většího rozsahu jezdíme po celé České republice a do zahraničí.
Nepromeškejte naše noviky, tipy a triky pro krásnou zahradu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a již vám neunikne žádná novinka z našeho světa!